Çalışma Saatleri
07:00 – 20:00
Müşteri Hizmetleri

Kompozit Giydirme


Kompozit Panel Nedir: Polietilen denilen (bir çeşit plastik) maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla oluşturulan yapı malzemesine kompozit panel denir. Birden fazla malzeme ile kaplanmaya elverişlidir. Doğal ahşap kaplama, marine kontrplak, alüminyum plaka kaplanabildiği malzemeler arasındadır.

Dayanıklılığı:Kompozit paneller kırılmaya karşı dayanaklı olduğu gibi paslanma, oksitlenme, çatlama, yangın gibi etmenlere karşı da dayanıklıdır.

Nerelerde Kullanılabilir:

Dış mekanlarda ise bina cephe giydirmede sıklıkla kullanılır. Reklam panoları ve dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Bankalarda, otellerde alışveriş merkezlerinde, metro istasyonlarında kullanılabilir.

Kompozit paneller hem Türkiye’de hem de dünyada mimarlar tarafından en çok tercih edilen yapı malzemesidir. Yeni yapılan binalarda özellikle dekoratif olarak kullanılan paneller binaların daha şık, estetik ve modern görünmesini sağlıyor. Eski evlerin tadilatında kullanılarak köhne, çirkin görüntüyü bir anda silip daha sıcak ve şık evler sağlıyor.

Montaj Aşaması: Kompozit levhalar plakalar halinde yapılmış olarak geliyor. 1.250mm x3.200 mm ölçülerinde standart olarak üretilir.Kompozit panellerin kurulum aşamasında da sağladığı yararlar vardır. Esnek oldukları için rahatça el aletleri ile şekillendirilebilirler. Delme ve montaj işlemleri de yine el aletleri ile yapılabilir. Demir, beton, taş gibi yapı malzemelerinde olduğu gibi büyük makinelere gerek yoktur.

Kompozit panel yapan firma olarak panellerinizi ambalajlı olarak getiriyoruz. Panelin renkli kısmının taşıma esnasında zarar görmemesi için renkli bölümü plastik bir madde ile kaplıyoruz. Montaj anında çıkararak kompozit panelinizin zarar görmesini engelliyoruz.

Neden kompozit panel tercih etmeliyim?

Hafif olması.

Sağlam olması ve uzun yıllar kullanılabilir olması.

Onarıma ihtiyaç duymaması.

Esnek olmasından kaynaklı kolay şekil verilebilir olması.

Ses ve ısı yalıtımı sağlaması.

Doğa şartlarına ve darbelere dayanıklı olması.

Korozyona (paslanma) karşı dirençli olması.

Temizliğinin kolay olması tercih etme sebeplerinizden olabilir.

AD Cephe Sistemleri